Home » Katedra » AGH SolarBoat – projekt na fali współtwórcą i opiekunem jest mgr inż. Wojciech Sajdak.

AGH SolarBoat – projekt na fali

Kilka dni temu w Zamku Królewskim w Warszawie odbył się finał oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie dla najlepszych kół naukowych i innych organizacji studenckich StRuNa*. Podczas gali wręczono nagrody w pięciu kategoriach: konferencja, wyprawa, projekt, koło naukowe i opiekun naukowy.

W finałowej 40stce znalazł się tylko jeden projekt z naszej uczelni – zrealizowany start prototypu łodzi na zawodach w Monaco i uzyskał on wyróżnienie w kategorii PROJEKT ROKU 2017.

AGH SolarBoat, to interdyscyplinarny projekt którego współtwórcą oraz opiekunem jest pracownik Wydziału Metali Nieżelaznych mgr inż. Wojciech Sajdak. Projekt budowy zaawansowanej konstrukcyjnie oraz materiałowo łódki solarnej rywalizującej na międzynarodowej arenie jest aktualnie realizowany przez studentów 10 wydziałów naszej Alma Mater (w tym również WMN). „Baśka” ma za sobą udany start w sezonie 2017, a aktualnie trwają przygotowania do sezonu 2018, na który skutecznie udało się pozyskać środki w konkursie Najlepsi z Najlepszych (MNiSW) oraz z Grantu Rektorskiego dla Kół Naukowych AGH.

sajdak 1

Monika Wolny (WEiP) – koordynatorka oraz Wojciech Sajdak (WMN) – opiekun projektu AGH SolarBoat, po otrzymaniu wyróżnienia na Zamku Królewskim.

W związku z wyróżnieniem, w ostatnim tygodniu TVP2 przygotowywała program o tym projekcie, niebawem niewątpliwie relacja.
sajdak 2.jpg
*Konkurs organizowany jest przez Fundację „Fundusz Pomocy Studentom” pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego w ramach ogólnopolskiego programu StRuNA, którego celem jest promowanie osiągnięć ruchu naukowego studentów i doktorantów.

Comments are closed.